tel. 504 989 323

Zalecenia po zabiegu wolumetrii ust

Po zabiegu należy bezwzględnie unikać dotykania brudnymi rękoma miejsc wkłuć igły oraz nie powinno się nakładać szminki czy błyszczyku, zwłaszcza pędzlem do makijażu. Należy wykonywać masaż ust zgodnie z zaleceniami lekarza. Po 4 dniach wskazana jest wizyta kontrolna. O ile pacjentka sama nie rozmasowuje prawidłowo ust, bądź pojawią się grudki, lekarz pomoże je zlikwidować. Ponadto przez 2 tygodnie po zabiegu należy chronić usta przed ciepłem i promieniowaniem UV, gdyż może to prowadzić do przedwczesnego wchłonięcia się kwasu hialuronowego i//lub obrzęku ust. Osoby ze skłonnością do opryszczki powinny zapobiegawczo zażywać preparaty hamujące wirusa .Po wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym mogą pojawiać wyczuwalne grudki. Najczęściej w ciągu 2 tygodni powinny one zniknąć, jeżeli będziemy stosować się do zaleceń lekarza i wykonywać odpowiednie masaże ust. Zawsze jednak, gdy coś nas zaniepokoi, również grudki, należy skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg. W przypadku, gdy nie jest możliwe odpowiednie rozmasowanie hialuronu, konieczne może być ewakuowanie wstrzykniętego preparatu albo rozpuszczenie go hialuronidazą. Najważniejsze jest jednak przestrzeganie zaleceń po zabiegu, aby nie pojawiły się żadne „niespodzianki”.

 

 

 

 

 

Zalecenia po zabiegu z użyciem botoksu

 

Jest kilka podstawowych zaleceń, do których pacjenci po botoksie powinni się zastosować w celu uniknięcia rozprzestrzenienia się substancji lub innych komplikacji.

  • przez około 5-6 godzin po zabiegu powinno się unikać schylania, leżenia, skakania i dotykania leczonego obszaru
  • unikać sytuacji, w których narażamy się na wahania temperatury przynajmniej przez 48 godzin po zabiegu (wskazane jest do tygodnia) - nie korzystać z sauny, kriokomór, łaźni parowych oraz unikać przebywania na słońcu czy korzystania z solarium
  • przez co najmniej 24 godziny nie spożywać alkoholu i nie narażać organizmu na wysiłek fizyczny, taki jak ćwiczenia na siłowni, fitness, bieganie itp.
  • przez kilkanaście godzin po zabiegu starać się ograniczyć mimikę twarzy
  • przez 4-5 dni po zabiegu nie używać peelingów do twarzy oraz nie masować miejsca nakłuć i okolic

Toksyna botulinowa zaczyna " pracować" po około dwóch dniach, a pełen efekt widoczny jest po 2 tygodniach. U osób poddających się zbiegowi po raz pierwszy, nawet dłużej. W tym okresie można zauważyć różnice w działaniu po obu stronach twarzy - ale efekt końcowy MUSI być symetryczny. Wskazana  jest kontrolau lekarza po 2 tygodniach od zabiegu, w przypadku leczenia asymetrii twarzy już po 7 dniach. Przy stosowaniu się do zaleceń osiągniemy zamierzony efekt, który będzie utrzymywał się około 3-4 miesięcy. Po tym okresie należy zabieg powtórzyć.

 

 

 

 

 

 

Zalecenia po zabiegu z użyciem nici PDO

Nieinwazyjny sposób odmłodzenia i opóźnienia efektu starzenia " grawitacyjnego", doskonała alternatywa dla przestarzałej metody wolumetrii z użyciem kwasu hialuronowego. Przy prawidłowym dbaniu o skórę po zabiegu, efekt jest spektakularny i utrzymuje się w zależności od rodzaju nici, od dwóch do więcej lat.

1. Bezpośrednio po zabiegu na leczone obszary mogą być przyłożone zimne kompresy.

2. Należy unikać dotykania korygowanych obszarów przez 6 godzin po zabiegu. Po 6 godzinach można delikatnie przemyć leczone obszary mydłem i wodą i nałożyć makijaż.

3. Po zabiegu istotne jest unikanie wahań termicznych otoczenia, szczególnie przez pierwsze 48 godzin.Do dwóch tygodni nie korzystamy z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna (kriokomory). Unikamy dłuższego przebywania w temp. poniżej 0 st. C oraz nie opalamy się.

4. W ciągu 4 tygodni po zabiegu zaleca się powstrzymywanie od intensywnych skurczów mięśni mimicznych twarzy oraz masaży, nie korzystanie z klubów fitness i unikanie intensywnego rozgrzewania np. w saunie.

5. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno przyjmować aspiryny lub podobnych leków, które zmniejszają krzepliwość krwi.

6. Przez minimum 12 godzin  nalezy spożywania alkoholu.

7. W dniu zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku i nagrzania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz nadmiernego zimna.

Created with WebWave CMS

Mamy ponad 20-letnie doświadczenie zdobyte we Włoszech,gdzie medycyna estetyczna rozwija się od bardzo dawna. Widzimy efekty zabiegów po 10,15 i ponad 20 latach - wiemy, czego unikać przy wyborze zabiegu,aby zachować naturalny wygląd i opóźnić procesy starzenia. 

Skontaktuj się z nami

mail: naturabst@gmail.com

tel. 504989323

Ul. Wojskowa 4 gabinet 13

Białystok 15-270

Skontaktuj się z nami                 FB: @naturaitaliaBst

 

mail: naturabst@gmail.com

 

                                                                                                            

Podpowiedź:

Możesz usunąć tę informację włączając Pakiet Premium

Ta strona została stworzona za darmo w WebWave.
Ty też możesz stworzyć swoją darmową stronę www bez kodowania.